Moda ve Çiçekler Arasındaki Bağ

Moda dünyası ve çiçekçiler arasında gizli bir bağ vardır. Çiçekler, hemen hemen tüm dönemler için moda dünyasında büyük bir etkiye sahip olmuştur. Bitkilerden elde edilen doğal boyalar , MÖ 2600’lü yıllara kadar giysilerde kullanılmıştır. Ve çiçek baskılar dünya çapında moda ve hazır giyim gibi sektörlerde hala oldukça yaygındır.

Moda ve Çiçek

1966 yılında Yves Saint Laurent , Fas’ın Marakeş şehrinde Jardin Majorelle’yi keşfetti .İki buçuk dönümlük egzotik kaktüs ve bambu, kobalt mavisi bir villanın dramatik zemine karşı durmaktadır; Saint Laurent bu bahçede sonsuz bir ilham kaynağı bulduğunu söyledi. Öyle ki, yirmi yıl sonra mülkünü almaya gitti. Bugüne kadar, kusursuz kuratörlüğü yapılan bahçe, tüm Fas’ta en çok ziyaret edilen yerlerden biridir.

Ama örnekler burada bitmiyor. Christian Dior ve Coco Chanelde büyüdükleri florada kendilerini teselli ettiler. Kendi bahçesinden, Christian Louboutin bir keresinde şöyle yazdı: “Bitkileri çok seviyorum. Bahçe renkleri, renk ve malzemelerin karışımını, parlak ve mat yüzeylerin pozisyonlarını görmeme izin verdi  bu çok öğretici. ” Ve bu talimatları bir endüstriye dönüştürdü.

Biz Alrisha Flowers Çiçek ve Tasarım Evi olarak, kendimiz gibi sanatçılara ve küratörlere son derece saygı duyuyoruz. Doğal güzelliğin büyüsünü ve önemini biliyoruz. En küçük çiçeklerden ilham almanın nasıl bir his olduğunu biliyoruz.

Moda ve Çiçek

Bu kış masaları düzenliyor ve yüksek modadan esinlenerek eşsiz buket yaratıyoruz. Louboutin ve Saint Laurent bahçeyi piste getirmiş olabilirler, ama biz pisti bukete getiriyoruz.

Her ay, özel bir teklifi açıklayacağız: ve moda trendlerinden son etkilenen mağazamızda özel bir buketi sizlerle paylaşacağız. El işçiliğiyle mükemmelleştirilen Moda Buketlerimiz, en saf ve en doğal haliyle güzelliğin bir göstergesi olduğuna inanıyoruz. 

Moda Buketleri sevdikleriniz için mükemmel bir hediye olacak. Önemli bir günü aydınlatın ya da kendinizi özel bir hediye verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir